becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

Cuantos hijos tiene diego verdaguer y amanda miguel.
Why did the Great Depression in the United States affect the economies of Europe? 1. The US was in serious debt after WWI 2. European markets were closely conne
Match the following drugs with their descriptions. increase the activity of the central nervous system depressants 2. reduce the activity of the central nervous
Helppp this is due in an hour!​
Where was Sweet Bessie headed
The probability of winning the 2010 Megamillions lottery was about 0.0000000057. Write the number in scientific notation.
Which student is demonstrating the most effective time-management skills? Carlo sticks to a regular study schedule. Miette studies during soccer practice. Desha
Use the drop-down menus to complete the sentences. experienced the smallest increase in consumer prices. experienced the largest increase in consumer prices d
What is the volume of the cube??
Can anyone help me??? PLZ….