brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which example is an organism? A. bacteria B. heart C. clay D. soil
What interval on the Celsius scale corresponds to the temperature range68 ≤ F ≤ 77?
genetically modified foods can contain genes from different, unrelated organisms. true or false.
In a certain city, electricity costs $0.13 per kW·h. What is the annual cost for electricity to power a lamp-post for 7.50 hours per day with (a) a 100.-watt i
Light from the sun travels through space to Earth's atmosphere. Which will light waves do when they move from empty space into matter made up of different gase
organisms that use the sun’s energy to make food are called _____. herbivores producers heterotrophs animals
The sum of two consecutive, odd whole numbers is 205. What are the two numbers? Hint: if x is the first number then x + 1 would be the other number as they are
How did the Marshall Plan shape the Supreme Court?
What mass of copper is required to replace silver from 4.00g of silver nitrate dissolved in water? Cu + AgNO3 → Cu(NO3)2 + Ag
A properly adjust safety belt A. Fits loosely across the body B. Fits snugly across the hips and comfortably across the chest C. Is worn behind the upper bod