babyadrian3 babyadrian3
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Can someone help me please I have no idea what to do

Can someone help me please I have no idea what to do class=

Respuesta :

katelybarger katelybarger
  • 03-10-2020

Answer:

1) b

2) a

3) c

Step-by-step explanation:

By plugging in the values of x and y in each answer choice to both equation, each equation will solve to be true with the answers above.

Answer Link
nolasco123 nolasco123
  • 03-10-2020
The first answer is B
Second is A
Third is C
Answer Link

Otras preguntas

What was the main intent of the treaty of versailles?
Which of the following root words means “large”?
find the volume of the cylinder in terms of pi. a: 287 pi in^3 b: 275 pi in^2 c: 275 pi in^3 d: 287 pi in^2
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 25 ounces of potato chips for $3.49 Choice B: 40 ounces of potato chips for $4.79
if I produce 6 items a day how many days before I reach 180 items
how to design a personality skateboard
Based on these descriptions, what inference can be made about the difference between west egg and east egg?
In the diagram, points W, X, Y, and Z are collinear, WX = YZ, and XY = 25. If WX is a whole number, which is not a possible value of WZ? A. 27 B. 30 C. 35 D. 37
Dakota was born after 40 weeks of gestation and weighed 4 pounds. dakota would be considered:
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 25 ounces of potato chips for $3.49 Choice B: 40 ounces of potato chips for $4.79