shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

A wheel rolling on a horizontal surface with an angular speed of 2.5 rad/s gets on a ramp and rolls down the ramp with a constant angular acceleration of 2.0 ra
Media richness refers toa. a message's impact on the company's bottom lineb. how much a communication channel costs the company to usec. the extent to which a c
The United States v. Nixon case was important because it:​
Where and how do hurricanes form?
9. The accepted temperature of a refrigerator is 38.0 F. A temperature sensor is tested 10 times in the refrigerator. The temperatures from the test yield the t
please help! will mark brainliest
In general, how did the water pressure in the tank change when mass was added to the fluid?
Which of the following aspects of telecommunications does the consumer ultimately pay for? (Select all that apply) product upgrades new technology regulatory fe
The short-run aggregate supply curve is likely to shift left when there isan increase in the degree of excess capacity.a. Trueb. False
[tex] \sqrt{17.3} [/tex]Find the answer to /17.3 giving your answer correctto 1 decimal place.​