srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

Which viewpoint is Dr. King expressing in this line from his "I Have a Dream" speech? Let us not seek to satisfy our thirst for freedom by drinking from the cup
is 390 a compatible number or no​
Constructive proof: There exists an integer x such that: (x^3)/5 > x^2
Write six numbers between 2.2 and 2.222
Dialogos con tu companero (a) expresando los siguientes estados de animo. Help Me plz!!! ​
Frankie eats fried chicken that has e coli in it from her elementary school’s cafeteria and ends up vomiting for hours that night. Luckily, she recovers within
Which of the following techniques involves the study and consolidation of historical data for a business and an industry?
Let a, n, b, r, and k be integers. If a = nb+r and k|a and k|b, then k|r
One similarity between work and power is that in order to calculate both you must know:time velocity energy force
bruh on jah i cant figure thes out help plz