shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

How many pairs of intersecting line segments are shown?
find expressions for the slope and x- and y-intercept for ax+by=c where a b and c are nonzero integer
You get $84 each month from your mom for your cell phone bill. The base fee each month is $27 plus $0.15 per minute. What is the maximum number of minutes you c
The theory of plate tectonics describes this process as a gradual movement of the tectonic plates across the Earth’s lithosphere. Using the map of plate mot
Please Help Me with these problems; Thank you. So much for the help.
Which leader in the Crusades is revered for his acts of compassion A. Saladin B. King Louis VII C. Frederick II D. Godfrey of Bouillon
What does changing the h variable do to the graph of a quadratic function
Jeff has been diagnosed with schizophrenia. he makes strange facial grimaces and speaks incoherently. he experiences jumbled and unrelated delusions and halluci
Please help!!! Correct answer will get brainliest! A chemist needs 10 liters of a 10% alcohol solution but has only a 25% alcohol solution. How many liters each
When .455g of anthracene, c14h10, is combusted in a bomb calorimeter that has a water jacket containing 500 g of water, the temperature of the water increases b