pamelar88 pamelar88
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas are priced at 1.75 per pound. Write an equation that can be used to represent the cost, c, of buying b, pounds of bananas.

Respuesta :

laylarr555
laylarr555 laylarr555
  • 05-02-2021

Answer:

dh8d djsksis dismsis sisjsnaks d

Answer Link

Otras preguntas

what is the cause of deforestation
A pyramid has a square base that is 14 centimeters on each side. the slant height is 15 centimeters. what is the surface area of the pyramid?
Which countries were the major participants in the Korean War? A. North Korea, South Korea, the United States, and China B. North Korea, South Korea, the Uni
a metronome counts out the beats of a song's what
If a student wears a ribbon to support or to protest a war, which type of expression is this person exercising?
A good model of a cell membrane would be
Estimate the sum of 24,872 651 971 8,49924,872 651 971 8,499 by rounding each number to the nearest hundred.
Using the future tense (the tense learned in this module), write about what you are going to do this summer. You need at least 4 complete Spanish sentences.
Estimate the sum of 24,872 651 971 8,49924,872 651 971 8,499 by rounding each number to the nearest hundred.
Why did native americans come to minnesota??