tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

16.9 oz of Pepsi for $2.29 or 12 oz of Pepsi for $1.89?

Respuesta :

kelli321 kelli321
  • 03-03-2021
12 oz
jnnnnhh
yes bevayde it should be
Answer Link

Otras preguntas

respect for each other's privacy essay
What's the definition of Filial piety?
Show in two ways the influence of values on choices of goals you set for yourself
what is meant by indeterminate sentencing?​
A car is travelling at a constant speed of 50 km/h. How long will it take to travel 20 km? *
a farmer makes a profit of x cents on each of the (x+5) eggs her hen lays. if her total profit was 84 cents find the number of eggs the hen lays
Plot (4, −34) on the coordinate plane.
HELP I WILL GIVE BRAINLEST!!!!!!!
Which resistors in the circuit must have the same amount of charge passing through each second? A. C and D B. B and C C. A and D D. A and B
Translate this phrase into an algebraic expression. 56 decreased by twice a number Use the variable n to represent the unknown number.