Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In a regional high school swim meet, women’s times (in seconds) in the 200-yard freestyle ranged from 108.5 to 140.6. Estimate the standard deviation, using the
factor the equation. 2x+13x-15
PLZZ HELPP WILL GIVE BRAINLIEST Graph the line y=25x+3. Use the line tool and select two points on the line. THIS IS A K12 TEST PLZZ
Find the value of 2.7 ³ - 1.6 ³ - 1.1 ³ using a suitable identity.
My state's lottery has 30 white balls numbered from 1 through 30 and 20 red balls numbered from 1 through 20. In each lottery drawing, 3 of the white balls and
Which sequence of transformations proves that shape I is similar to shape II?
Use your research to write a testimonial about the individual's importance in history. What influence did he or she have on his or her time and place, or on his
According to Mace and Belfior(1990), in using high-p request strategies, social praise may not increase compliance if motivation for escape behavior is high. Wh
action taken by first continental congress
Dr. Denscombe randomly assigned 10 participants to drink a caffeinated beverage and another 10 participants to drink a noncaffeinated beverage. He then recorded