Ayessir101
Ayessir101
03-05-2021
Mathematics
contestada
i need help with this questions
Respuesta :
Аноним
Аноним
03-05-2021
Answer:
I think it is the second one
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
A bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen
759 ÷ 94, 653 ÷ 74 , 257 ÷ 36 thanks for all your help
Which statement best describes the caste system? a. social and religious classes developed after Aryans settled on the Ganges plain and later incorporated into
Why are small leaves an adaptation in a desert environment? a. They trap less water. b. They minimize water loss. c. They absorb more light. d. They fall ou
Why did the Founding Fathers include the Bill of Rights with the Constitution?
The standard deviation of a sample taken from population A is 17.6 for a sample of 25. The standard deviation of a sample taken from population B is 21.2 for a
What were some of the issues and beliefs that rural and urban America clashed over in the 1920s?
If an electron is gained, the atom has a _____ charge. positive negative
Is there several ways to list the partial products of 35x7
The volume of a rectangular prism is more than 156 cubic inches. The prism has a length of 8 inches and a width of 3 inches. Select an inequality that represent