pikeca26
pikeca26 pikeca26
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Yolanda bought a video that was priced at a 65% markup over the manufacturer's
cost of $12. What was Yolanda's cost?

Yolanda bought a video that was priced at a 65 markup over the manufacturers cost of 12 What was Yolandas cost class=

Respuesta :

sagedolan72 sagedolan72
  • 02-11-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

.65 x 12. Take answer and add 12

Answer Link

Otras preguntas

what kind of relationship would a mouse and a rabbit have
Summary- In what ways is Islam a way of life as well as a set of beliefs?
What is one negative effect of the huge oil reserves in Nigeria? (1 point) a.deforestation b.desertification c.air and water pollution d.unemployment
What inner planet has enough gravity to hold on to all its gases
What is 122.5 divided by 49
What is the verb phrase? He might have gone to a friend's house.
Ginger sent 18 text messages yesterday Jerry sent 4 more than twice as many messages as Ginger sent. Kyle sent 15 fewer messages than Jerry. How many text messa
Why do France colonize into the new world?
Which event marks the climax in "The Glass of Milk"? a. The boy refuses the sailor's offer of food. b. The boy falls asleep facing the sea. c. The boy takes
integer equation carl owed his mom $27