faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

I need help with question 26this is from my physics textbook
A 1.25 g gas sample occupies 663 ml at 25∘ c and 1.00 atm. what is the molar mass of the gas?
The december 31, 2015, balance sheet of maria's tennis shop, inc., showed current assets of $1,145 and current liabilities of $935. The december 31, 2016, balan
1. Choose the biconditional that is equivalent to the definition, "A skyscraper is a very tall building." A. A building is a skyscraper if and only if it is v
An oligarchy is an unlimited form of government that is ruled by a small group of people that _________. A. enter into a peaceful contract with the people of th
6. Examine the following quote: "A week afterwards Dr. Lanyon took to his bed, and in something less than a fortnight he was dead." What theme is present in
Select the statements that pertain to elements. select all the statements that apply. these combine chemically to form new substances; they are building blocks
What was the date of the final draft of the Declaration of Independence??
How is 2 ones the same as 20 tenths?
all of the following are needed for a civilization to exist except