switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

The agency that develops and manages tourism policy for the United States is the DOT FHWA NTTO UNWTO
Suppose we deal a 5-card hand from a regular 52-carddeck. Which islarger, p(2 access) or p(3 diamonds)?
Provide only the major alkene product that results when n,n-dimethylhexan-2-amine undergoes cope elimination?
Cultures that emphasize duties and obligations and function within tightly knit and permanent social networks are high in ______
Select the correct answer. in which area do the united states' state and federal governments share power? a. collecting taxes b. declaring war c. forming intern
Composers of the seventeenth and eighteenth centuries used even fewer expression marks than their predecessors. True or false?.
Since osteocytes are stationary cells, they have to receive their nutrients via the __________
Joint intelligence planning supports joint operation planning and may result in the production of what three products?
Consider the hydrocarbon below. a skeletal model has line segments that slant down, run flat in a double bond, slant up, and run flat. which of these is a trans
What are some potential problems or limitations with this approach of using tesla as a representative company for smi? what improvements can you suggest?