Rhbeowheve Rhbeowheve
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

Charlotte is buying milk. She can get 64 oz. for $3.00 or 80 oz. for $4.50. Which is the better deal, 64 oz. or 80 oz.?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-06-2022

Answer:

80 oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which of the following is not used in the geometric constructions? A. pencil B. protractor C. compass D. ruler
A pinch of salt should be added to the water when cooking grain. True False
A ⊆ B means: A is an element of B B is a subset of A B is an element of B A is a subset of B none of the above
The price of a flight was increased by 3% to £720. What was the price before the increase? Give your answer to the nearest penny.
please help. please​
An example for non periodic motion.
Decide if the function is an exponential growth function or exponential decay function, and describe its end behavior using limits. y=0.8^x
Which is the better buy? A. 6-foot roll of waxed paper for $2.16 B. 91-inch roll of waxed paper for $3.64
What kind of verb is the word hit in a sentence
A rectangular prism with a volume of 6 cubic units is filled with cubes with side lengths of 1/2. How many 1/2 unit cubes does it take to fill the prism ​