aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

In 1977, nasa launched the space probes voyager 1 and voyager 2. each vessel contained what unique item in its cargo hold?
Will mark as brainiest answer!!!!! Please show work as to how you found the answer
Why do you think the umayyads took control of the Muslim empire?
Solve the following inequality. Then place the correct answer in the box provided. Answer in terms of a mixed number. 3y + 5 < 10
where do volcano occur
7. blank is an action a citizen can perform that is least influenced by money
what is the similarities between the pilgirms and puritans
I Am Giving Away All Of My Points!!!!! I Will Also Give You A Medal Compare the emergence of advanced civilizations in Meso and South America with the four ear
I am an array made with 40 tiles I have an odd number of rows and an even number of tiles in each of my rows the number of my rows plus the numbe
A rectangle has a length of 23 inches and a perimeter of 74 inches. what is the width of the rectangle?