Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2016
  • Mathematics
contestada

if 5 apples cost 345 pounds how much do 9 apples cost?

Respuesta :

Yayo5
Yayo5 Yayo5
  • 01-03-2016
345 ÷ 5 = 69 "pounds" for 1 apple.

69 × 4 = 276 4 apples.

345 + 276 = 9 apples for 621 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

Pls anyone answer 15 - 8 + - 9​
PLS HELP, it was due yesterday. it's about US HISTORY and I think you need to match the cause and effect.
Prepare a project report on various samples of a) a mixture b) a compound c) an element ( metal or non metal) ( 2 from each ) highlighting the main characteri
I have a geometry question thank you!
Houses in an real estate are all identical however a person can purchase a new house with some all or none of a set of options as indicated by the set below how
pls help. Dr. AT is studying the effect playing music has on plant growth. To do this she sets up three greenhouses each growing pea plants. One of the greenho
describe how molecular motion and distance between molecules change as ice is heated to become a liquid and the gas
two conducting spheres are touched together​
PLEASE HELP FAST! When 23.3 g of O2 reacts with 18.3 g C10H8, what is the limiting reactant. The equation is C10H8 + 12O2 --> 10CO2 + 4H2O?Choices:A. C10H8B.
In the nebular hypothesis, why did the nebula start to collapse? 1. List two features of the solar system that provide clues about its formation. 2. In the nebu