vanessa36 vanessa36
  • 03-03-2016
  • Mathematics
contestada

pete bought 12 gallons of gas for $19.56.what was the unit rate per gallon?

Respuesta :

Nina18020
Nina18020 Nina18020
  • 03-03-2016
19.56 ÷ 12= 1.63
Unit rate would be 1.63
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a type of monitor port? a. VGA b. All of these. c. HDMI d. DisplayPort
Mendeleev's table, which shows elements' properties following a pattern that repeats every seven elements, is called the
In In Memoriam, a. H. H. by Alfred, Lord Tennyson, death is presented as a continuation of life. How is death portrayed in “The Lady of Shalott” by the same po
The respondent's perceptions that their identities will not be discerned by the interviewer or the researcher- Options a. Social desirability b. Critical reques
Instrumental values are ____________________.
cuanto es 20 + 20 porfa ayuda
Word that means to talk on and on sweet potato
Shakespeare's greatest plays were performed first in _____. the court courtyards of inns churches the Globe theater
what two properties do all forces have?
According to the alternation of generations life cycle, during the process of meiosis, the chromosome number a. is tripled. b. is doubled. c. does not change