zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

3square root 6x-5+20.7=16.8 cube it
Which type of secretion enters the interstitial fluid and affects neighboring cells in the same tissue?
what are expressions are equivalent to 6x-18y
Select the correct answer Select the phrase that best completes this sentence. Aquí en el museo tú enseñar a los visitantes diferentes obras de arte. A. haber q
50.Belinda has 10 cups of flour. She uses 3 cups of it to make a loaf of bread.She uses 1/4 cup of the remaining flour for each biscuit she wants to make. Howma
order the following from greatest to least0.03 1.01 0.9 0.905​
In 1936, Germany and Italy, recognizing their shared interests and similar governing ideologies, formed an alliance called the _______ that the Japanese eventua
Compare your forearm, hand, and fingers to a neuron. in such an analogy, the axon is your:
How does the structure of a neuron make it effective in carrying out the functions of the nervous system?
Enzymes are proteins that speed up chemical reactions in the body. How do they work?