garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

Find the area of a triangle with a base of 24cm and height of 15cm​
How often could you use your solar cooker if you lived in Canada?
pls help 10 points tyy
If you come upon a word in a sentence that you do not know, which technique will best help you? a. skipping the word completely c. word substitution b. using co
Mika can eat 21 hot dogs in 6 minutes. She wants to know how many minutes (m) it would take her to eat 35 hot dogs if she can keep up the same pace. How many mi
Helppppp soanishhhjhhrkekems
3. An image or idea associated with a word
What role does popular media play in societal stereotypes? And How does societal stereotypes affect our self-perceptions?
NO LINKS OR ELSE YOU'LL BE REPORTED! Please give me the correct answer.Only answer if you're very good at English.What does "it" refer to? Choose the phrase tha
Translate please if you will