jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

what can act as a buffer against unemployment
What is 27.38 rounded to the nearest wholenumber?
Why is it important to wash your hands after a lab
When the Santos family stopped at the diner, they had traveled 36 miles from their home. At the gas station, the trip meter read 79 miles. How far did they trav
It was a guillotine indeed, and the hangman was the first barber, who, attired in a white coat and smoking a cigarette, leaned nonchalantly against the first c
The absolute value of x-2 = 2x+10 Solve for x
What geographic areas did Sargon of Akkad unite? A. Upper and Lower Egypt B. China C. the Indian subcontinent D. northern and southern Mesopotamia
What happens when organic molecules decompose
When the witches planned on meeting next, they planned to meet with whom
What biomes are found in Southern Africa