celestemedi123 celestemedi123
  • 04-10-2018
  • Mathematics
contestada

Celina babysat for 5 hours and earned 27

Respuesta :

mikaylacountrygirl4 mikaylacountrygirl4
  • 04-10-2018

If you're asking how much she got paid per hour, the answer would be $5.40.

27 / 5 = 5.4

Answer Link
elisamina
elisamina elisamina
  • 04-10-2018
Per hour is $5.40
27/5= 5.4
Answer Link

Otras preguntas

Suppose you have $55 in your bank account. You start saving $10 each week. Your friend has $20 in her account and is saving $15 each week. When will you and you
Brittany was tracking the increasing temperature in the morning. At 8 a.m., it was 68 degrees Fahrenheit. At 10 a.m., it was 74 degrees Fahrenheit. If Brittany
Two-dimensional patterns created by the repetition of lines and shapes are
Compare and contrast the three Pyramids of Giza.
PLEASE HELP ME ASAP! Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 5 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 12 ounces of raisins for $3.59 Choice A
Fidel Castro, and the other revolutionaries, were exiled from Cuba after the __________. Bay of Pigs Cuban Revolution Cuban Missile Crisis attack on the Mon
Did the us ever join the coalition during the napoleonic wars
Helppppppp me please
Solve for a. ​ 13(21−3a)=6−a​ all real numbers 0 no solution −1
When did the objects that we now see as asteroids and comets form in the solar system? when did the objects that we now see as asteroids and comets form in the