daysha1646
daysha1646 daysha1646
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

Raphael went to the store and bought212 pounds of chicken for $9.00. What was the cost per pound of the chicken? Round your answer to the nearest cent, if necessary.

Respuesta :

jessica264
jessica264 jessica264
  • 01-11-2018

23.50

divide 212 / 9

Answer Link

Otras preguntas

You are watching a fish in a creek. explain why the fish may be a few inches from the spot where you thibk it is
Can someone help me please?
PLZ EXPLAIN WHY!! (ALSO WILL GIVE BRAINLIEST!!!!) What environmental and biological systems would not work if ice sunk in the oceans instead of floating?
If you grow 738 pumpkins and sell 481 how many do you have left?
Can someone help me please...asap
Quick Fix Inc. repairs bikes. The company’s revenue is modeled by the function R(h)=220h−160 for every h hours spent repairing bikes. The company’s overhead cos
Identify the recommended actions for success in informational interviews
if the area of a rectangle is 42 feet. what could be possible lengths and widths of the rectangle? 42=__×___
The President proposes a highway construction bill to Congress and then pressures lawmakers to pass the proposed legislation. Which role is the President fulfi
Three characteristics of the Renaissance include: