lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

i need help with this can someone help me with it
what are two views that americans have of the cause of the civil war?
me importa el medio ambiente y __________ a reciclar la basura. mi compañero de cuarto, fernando, tiene un perro entonces él va a __________al perro y _________
you have a 1.5 litre bottle of water and drink 295 millilitres how much water is left
How many types of muscles are in the body?
Which of the following organs is not part of the excretory system? a. skin c. liver b. kidney d. heart
what is the average of 64, 69, 73
what is the recommended amount of servings for milk or milk products per day? a. 5 cups b. 3 cups c. 1 cup
Blank verse is always A. irregular. B. unrhymed. C. rhymed. D. epic.
Which of the following shows the use of the correct form of the past participle? Has anyone brung extra batteries for the iPod? The picture has hung on the wall