alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

convert rads/s to revs/s
The study of the history of earths magnetic field is known as
Find 5% of $43.79. $218.95 $2.19 $21.90 $2,189.50
Which of the following is the best example of step migration? a. movement from a harsh climate zone to another climate zone b. migration from one continent to
A basic assumption of economics is?
What was the primary cause of the London Fog of 1952? a. Global warming trapped hot air from blast furnaces in the lower regions of the atmosphere. b. Cold ai
In a oxidation-reduction reaction, the oxidizing agent always undergoes reduction. a. True b. False
The systematic killing of a people group by another is called _____. genocide terrorism euthanasia nationalism Where were the Jewish ghettos located? Italy Sp
Word consciousness refers to all of the following except a. phrasing. b. interest. c. precision. d. knowledge.
Female gametophytes are produced within the __________ a. sepals. b. anthers. c. petals. d. ovary.