jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Picture and info down below!
Ionic bonds are formed by the attraction between two ________________. atoms of the same charge metals atoms of the opposite charge cations
Select all that apply. What type of things might an overweight person consider when beginning to exercise? Avoid high impact exercises. Exercise for less than
How does an enzyme inhibitor work ?
What is the area of a square with 8-inch sides
Is the relationship shown by the data linear? If so, model the data with an equation. x y –9 –2 –5 –7 –1 –12 3 –17
PLEASE HELP ASAP!!!!!!! Thank you!
A smaller rectangular prism has been cut out of a larger rectangular prism. The larger rectangular prism measured 8 ft by 6 ft by 2 ft. Find the volume of the p
Please do the questions that aren't answered! Show work!!
Which characteristic would be best for a career in journalism and broadcasting? a.bias b.objectivity c.influence d.technical