gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

Cuales son los personajes principales secundarios y terciarios de la serie Anne with an e
hii please help i’ll give brainliest
How does the section "On Hands Approach" contribute to the development of ideas in the passage? O A It explains the dangers of climate change on the islands. OB
Easy easy easy point easy please explain and make it quick as possible
If the discriminant of a quadratic equation is equal to -8, which statement describes the roots? O There are two complex roots. O There are two real roots. O Th
What evidence from this document helps prove Brazil is a wealthy country ?​
Give one reason what people play the national lottery​
diffident:confidence::​
Which micro-nutrient is not is not manufactured by living things a. Vitamins b. Carbohydrates c. Minerals d. Fats
For a moving object, the force acting on the object varies directly with the object's acceleration. When a force of 8 N acts on a certain object, the accelersti