jffgggggtGggg jffgggggtGggg
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

Hannah buys 2 1/2 pounds of dried fruit for $1.50. How much is she paying for one pound of dried fruit

Respuesta :

SoccerEmpress2k
SoccerEmpress2k SoccerEmpress2k
  • 04-05-2016
she is paying .60/lb
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-05-2016
I think she is paying 60/ lb

Hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

There are 9 rows of 28 chairs set up for a play. A ticket to play costs $4. How much money will be made on ticket sales if all the seats are sold for the play?
Please please help me out
causes of teenage pregnancy ​
Teach me how to yeet
For what was Luis Walter Alvares most known?
The invoice date is November 15. The terms are 4.5/10 EOM. What is the discount rate and the last day to pay in full? A. 4.5%; November 25 B. 4.5%; December 30
3 tons of dirt cost $360.00. What is the price per pound
The price of a flight was increased by 3% to £720. What was the price before the increase? Give your answer to the nearest penny.
What was the holocast ?
PLEASE HELP I NEED HELP!!