Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

50 points, Trigonometric Identities - in image: will give brainly to the best answer, help is appreciated :), unreasonable answers will be reported
PLEASE HELP ASAP!! will mark brainlest!
6. What are some natural sources of nitrate and ammonia fertilizer? Select all that apply. nitrogen-fixing bacteria dead organic matter dung lightning pls help
How to find antiderivative of 10 to the power of x.
Simplify. 3/4 - 4x + 1/2x - 1/2 + 1/2x --- Enter your answer in the box. Do not use decimals in your answer.​
Liam placed 24 patio pavers as shown below. A rectangular array of four pavers wide by six pavers long. The length of the total rectangle is sixty-three and two
How does the mural reflect demands for reform?
What did marco polo brought back from china ap world history.
Compare the Greek city-states of Athens and Sparta, their people and their achievements which one had the most lasting effect on Greece​
Why is black history month the shortest month of the year?.