fantastick786 fantastick786
  • 04-07-2019
  • Mathematics
contestada

5x÷y=15 y does not equal to...

Respuesta :

deeksha4 deeksha4
  • 04-07-2019

Answer:

the required answer is 3...

Answer Link

Otras preguntas

A car rental company offers two plans for renting a car. Plan A: 25 dollars per day and 17 cents per mile Plan B: 60 dollars per day with free unlimited mileage
What was the term Carbonari meant?
2 Match the equivalent expressions. y²² 0 This shaded model represents 100%​
Explain the relationship between nutrition and oral health. To answer the question address the way in which oral hygiene can be maintained, why this is necess
1.2 Describe how external factors influence their own work role earning​
what do you think are the rights as students
What's the theme for henri de Toulouse-lautec at the moulin rouge, the dance 1890???
Bhim Prasad borrowed Rs. 99,000 from a bank at the rate of 8% p.a?​
A 9-pound bag of cornmeal costs $80.64. What is the price per ounce?
Justin rented a truck for one day. There was a base fee of $14.95 , and there was an additional charge of 78 cents for each mile driven. Justin had to pay 109.3