davispaula42 davispaula42
  • 01-09-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone please help me with these questions

Can someone please help me with these questions class=

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 01-09-2019

Step-by-step explanation:

15. 360/8 = 45 miles an hour

16. 20/5 = 4 pens for every dollar

17. 36/4= 9 pancakes per cup

18. 24/2= 12 commercials per hour

Answer Link

Otras preguntas

What are the fundamental activities that are common to all software processes?
How many miles can you drive on 5 gallons of gas
The thieves have been arrested by the police. Is it passive or active if passive change from passive to active sentence thx
Plz find the measure of angle. i’ll give brainliest
6. In the expression shown x represents a rational number 6x What value of x makes the expression equal to a number greater than 6? A.7/8 B.17/17 C.14/15 D.7/5
Unit rate $46 for 5 toys
27. How are the details of Brayton living at Druring mansion important to the passage? (Paragraph 9)
what is the value of k
9.Out of the following which is a poly atomic molecule. (H2, CI 2.03.)​
1.6 x 3.7 SOMEONE PLEASE SOLVE THIS DOING THIS “ first multiply all the numbers as if they were whole numbers, when you have your final answer move the decima p