RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

Which inequality shows how many more rotations, r, she would have to run to meet her weekly goal?
If a chemical change requires energy, which of the following could be the source of the energy? Select one: a. Settling the mixture for 20 minutes b. Adding mo
The U.S. government imprisoned certain people after the attack on Pearl Harbor because A. the immigrant population in the U.S. had reached a level unacceptable
About 1:10 for the bones in your body are your in your skull your hands have about 1/4 of the bones in your body right and solve an equation to find the fractio
Name one problem-solving strategy and briefly describe how it can help you as a problem-solver.
Ella simplifies (3b+4r)+(-2b-r) and says the result is b+5r. What error did Ella make? A. Ella incorrectly combined the b coefficients. The correctly simplified
How do you write sum 81w+48 a product of two factors
Which of the following would be most likely found in a confederal government
What effect did the Treaty of Tordesillas have on Europe and exploration? a. The treaty gave most of the Western Hemisphere to Spain. b. The pope was no longer
Which tribe was given the right to settle on Choctaw land by the Treaty of Doaksville?