sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

Help!!!!!!!!! I will reward Brainliest 4 correct answer. Theseus had a choice: He could take the easier and safer route to Athens by sea or he could take the mo
Tell whether the system has one​ solution, infinitely many​ solutions, or no solution. 15y=-10x+45 2x+3y+=9
What should be the nurse's first intervention in the care of a client with a generalized anxiety disorder?
Could you explain this please. Than You.4/7 × 50/9 × 27/16
what event brought about the adoption of the 25th amendment?
does csc(-120)= -csc(120)
Which option accurately describes Ferdinand Magellan and his motivation for exploring the world? He was an English explorer who sailed for Queen Elizabeth; he
Help me please sssssssss
What causes summer here in the northern hemisphere?
Which word has the most negative connotation? A. Triumph B. Challenge C. Failure D. Effort