TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

FACTORIZE. 9x2y-24xy2-16y3 solve it
A history quiz consists of five true-false questions. If you guess on each question, then the probability of answering all five questions correctly is approxima
FACTORIZE. 9x2y-24xy2-16y3 solve it
you have a full cylindrical glass of water that stands 8 inches tall and has a radius of 1.5 inches .if you pour the water into a larger cylindrical glass that
Please tell me five slogans on conservation of natural vegetation.
If 2 less than or equal too X less than or equal too 6, which of the following has the greatest value
How consumers behaviour affect market equilibrium
Where do the cranial nerves originate? Where do the spinal nerves originate?
Find an equivalent ratio for 22/55 then write the proportion ?
How consumers behaviour affect market equilibrium