gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

1. Which of the two music styles did you most enjoy? What drew you to that style over the other? 2. What are some ways that modern technology is used in music
Give an example of how energy can be transferred from a baby to a mother.
Which chemical symbols will complete the equation for this single displacement reaction? 2NaBr + Cl2 → 2 ___ ___+___ THANK YOU IN ADVANCE
What was Confucian golden rule?
WILL AWARD BRAINLIEST Explain the difference between courts of original jurisdiction, appellate courts, and courts of last resort, often called supreme court.
what does the phrase THE UNION IS DISSOLVED mean
What is 5 - 3/20 ? A. 3 17/20 B. 3 3/20 C. 4 3/20 D. 4 17/20
the chemical elements in soil that are needed by plants are called
A wooden board is leaning against a building. the base of the board is 4 feet from the base of the building, and the base of the board forms a 65° angle with th
The sum of the first n terms of an A. P. is 2n and the sum of the first 2n terms is n. Find the sum of the first 4n terms.