Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2019
  • Mathematics
contestada

melaine purchased some packages of pencils for $1.60. If each package cost $0.80, how many package did melanie purchase?

Respuesta :

bigbowgirl9
bigbowgirl9 bigbowgirl9
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

8×2=16 all u do now is add a decimal between 1 and 6

so 1.60$

Answer Link
max6701321 max6701321
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

1.60 can be divided over .80 2 times meaning there are 2 sets of .80 in 1.60

Answer Link

Otras preguntas

3 examples of US imperialism
I could really use some help understanding this. Thanks! S=5 is the solution to which of the following equations?
Need Help Please!!!!!!!!!!
how is modern earth different from earth over four billion years ago
One can lessen the force that acts on an object True or false
water pollution as a result of fertilizer runoff from farms is harmful because it initially
can i get help please​
What is the solution of log((3x + 4))4096 = 4? ( the 3x+4 is like an exponent but lower
Discuss the pros and cons of fission and fusion reactions.
What sparked the Cuban Missile Crisis? The development of Cuban nuclear capability The threat of an immediate Soviet attack on the United States The protecti