vicentejimenezperezn vicentejimenezperezn
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

music lessons cost 20 bucks per week how much do 6 weeks cost

Respuesta :

spark10 spark10
  • 03-12-2019

Answer:

120

Step-by-step explanation:

20 * 6 = 120

Answer Link
bellalalalalala
bellalalalalala bellalalalalala
  • 03-12-2019
music lessons would cost $120 for 6 weeks.
•
hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Emma uses a 250-meter roll of crepe paper to make steamers. How many dekameters of crepe paper does Emma use?
Which principal part of the verb best completes this sentence? They have __________ to serve sandwiches at the local coffee shop. A. began B. begins C. begin D.
Marcus is doing a science experiment in which he measures the rate at which bacteria multiply. Every 15 seconds, the bacteria double in number. If there are 10
How do you use area on funny looking shape
Which would a deist believe? A. It is through God that humans have natural rights to life and liberty. B. Surviving a disaster is a sign that God intervened. C.
solve for y by using elimination -4x + 8y = 10 7x + 9y = 19
-3x-8y=20 -5x+y=19 substitute
Given scalene triangle DEF, explain how to find locus of points equidistant from DE EF DF using incenter
What is the first 7 square numbers?
What was one goal of the repeal of Prohibition?