iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

A dog has a total of 78 chromosomes. Through the process of meiosis, new cells are created. How many chromosomes would the parents' cells have?
The most influential ruler of the Gupta Empire was __________. A. Jugurtha B. Shah Jahan C. Ashoka the Great D. Chandragupta II Please select the best answer fr
FIRST ONE TO SOLVE IT GETS 90 PTS 9 - 9 ÷ 9 + 9 - 9 ÷ 9 = ___
What are chronic kidney disease stages and their treatment?.
A patient with a blood pressure of 120/75, a pulse rate of 40 beats/minute, a stroke volume of 70 ml/beat, and a respiratory rate of 25 breaths/minute will have
The Centers for Disease Control (CDC) states that there is no known risk from exposure to intact skin. Select one: True False
if the person with a fever must take another pill when 2/3 of the first pill has decomposed, how many hours should the person wait to take a second pill
HURRY!!! How could deficit spending cause problems in the future? A)It will cause massive inflation B)It would prevent access to equal pay for women C)Wealthy
When you are checking out at the grocery store, the machine asks whether you want to pay with your debit card or your credit card. You have both and more than e
help plssssssssssssssssssssssss​