sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Sarah has two similar rectangular boxes. The dimensions of Box 1 are four times those of Box 2. How many times greater is the surface area of Box 1 than the sur
WW1 was triggered by the assassination of Archduke Franz Ferdinand, the heir to the throne of: A) Austria-Hungary B) USA C) Germany D) FranceSomeone help me
A black die, a red die and a green die are thrown at the same time. What is probability that their sum adds up to 15?.
A type of thermometer has temperature readings at the freezing point of water that are normally distributed with a mean of 0°C and a standard deviation of 1.00°
What are the steps to view two different versions of the same document at once? 1. Go to the tab on the ribbon. A. Data B.Review C.view 2. Select v to open a
2[tex]_{2} \frac{3}{4}[/tex]
What is a scientific theory is and under what conditions a theory may be revised? A theory does not explain but it states the relationships between variables.
Please explain why the Ottoman Empire lost power and prestige.
Which of these people are explorers? Select all that apply. Robert cavalier,Sieur de la salle Audie Murphy Benjamin Franklin Alvar Nunez Cabeza de Vaca Je
How are plays similar to novels? Both can be read in one sitting. Both have characters, a plot, and a setting. Both have acts and scenes. Both have sections cal