xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

places with continental climates typically have _______ summers and ________ winters warm; cool hot; cool warm; cold hot; cold
Which is a primary document? a. letter b. dictionary c. textbook d. website
answel.break, so be sure that best answer each question. Note beyou have the entire question and allthe answers choosing 1. Significant settlement in Manitoba,
Which statement describes an impact of the collapse of the Western Roman Empire on Europe A. Europe's economy improved significantly as new roads and infrastru
for which of the following sequences is it true that every term (after the first one) is 4 less than the previous term A. -3,1,5,9 B. 9,5,1,3 C. 7,3,-1,-5 D.
an object is 25 cm away from a convex len.the height of the image is twice the height of the object.find it's focal length.
8) What many atoms are in 100 grams of of Mgo?
Express 3x3x3x3x3x3 in exponent form
Give 5 examples each of application and system software
write an equation in point-slope form of the line having the given slope that contains the given point. m=−0.8, (14.5,12.8) select one: a. y−14.5=−0.8(x−12.8) b