jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

supply and demend for all goods and service is constant and doess not change
Former President James K. Polk is among the nation’s most influential Democrats. Briefly summarize Polk’s contribution to the territory of the US.
Crossing over between homologous chromosomes takes place during
Create a comparison statement for 4.9 and 4.09
Georgia supported the war effort in wwii and boosted its own economy through the production of B-29 bombers at the bell aircraft plant and the ""L_ _ _ _ _ _
In 1775 this woman became postmaster of baltimore and in 1777 printed the first copy of the declaration of independence to include the signerâs names. Who was s
Savannah had 400400400 chocolate chips. She saved xxx chips for a garnish, and mixed the rest of the chocolate chips evenly into 333 pans of brownies.
The quantity n varies jointly with the product of z and the square of the sum of x and yWhen n is 18, x = 2, y = 1, and z = 3What is the constant of variation?
Determine the value of x. O2 square root 6 O 6square root 2 O 6square root 3 O 12
AB Builders, Inc., has 23-year bonds outstanding with a par value of $2,000 and a quoted price of 96.849. The bonds pay interest semiannually and have a yield t