cinceresutherland cinceresutherland
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

Me.real has 4 gallons of milk each gallon cost 34$ how much dose he spend on it

Respuesta :

C38406
C38406 C38406
  • 06-02-2020

Answer:

34 times 4=136

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

name the three constitutional qualifications to be a member of the US senate???
By 1500, what was the dominant religion in West Africa?
at summer camp the ratio of boy to girls was 7:1. If there were 63 boys, how many girls were there
Aspirin is a widely used drug. What kind of medicine is it?
what is mother teresa's marital status
(PLEASE HELP) What area of the Earth's mantle is the densest? A.The entire mantle has the same density. B.the area nearest to the Earth's crust C.the area in-
What value of r makes the equation true? r + (–0.16) = 0.37 a. –0.53 b. –0.21 c. 0.21 d. 0.53
Which equation would best help solve this problem? Five added to 2 times a number is equal to 7 less than 4 times the number. a. 2x + 5 = 4x – 7 b. 4x +7 = 2x –
Which identifies all the integer solutions of |x| = 17? a. –17 and 17 b. 0 only c. 17 only d. –17 only
at a concession, stand seven hotdogs and two hamburgers cost $12.75; two hot dogs and seven burgers cost $16.50. find the cost of one hot dog and one burger.