soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

can you create an equation using the distribution property with no solution
Why do you think there are so few cases of private water supply in the world?please give 2-3 line answer ​
Why must scriptwriters write scripts according to industry standards? It would not be a problem if scripts were not written according to industry standards. If
what is the most effective way to study?
Anderson's theory of skill development distinguishes between declarative and procedural knowledge. Procedural knowledge refers knowing how to do something. Wha
5. The word point of view MOST NEARLY means: A. perspective from which as story is told B. story of a person life or experiences written by a person. C. text, a
Question 1 of 10 What was the main purpose of the Declaration of Independence? A. To list all the wrongdoings of the king so that the British people would put h
Please help me solve this Question Explanation will be appreciated.
What was the first animal to orbit the earth? NEED HELP ASAP
whats the answer 5(x-y+2)