Darling52
Darling52 Darling52
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

John bought 4 boxes of apples. Twenty-five apples were in each box. How many
apples did John buy?
​

Respuesta :

brawlknight
brawlknight brawlknight
  • 02-04-2020

Answer:

100 apples

Step-by-step explanation:

25 apples in each box × 4 boxes equals 100

Answer Link
taylobre1 taylobre1
  • 02-04-2020

Answer:

100 apples

Step-by-step explanation:

25 times 4 OR 25+25+25+5

they both give you 100

Answer Link

Otras preguntas

26. Which of the following is an equation for the line that is perpendicular to the line y = 2x - 9 and passes through the point (-4,5)? A. y = 2x+7 B. y = -1/
A watermelon weighs 4.2 kg and a pumpkin weighs 2 kg 250g Express the total weight of the items in kilograms. (30 points​
State whether a dilation with the given scale factor is a reduction or an enlargement. 3. k = 1.25 5.k=5/4 6.k=0.85
A watermelon weighs 4.2 kg and a pumpkin weighs 2 kg 250g Express the total weight of the items in kilograms. (30 points​
18 What is the perimeter of this shape? 7 cm 7 cm 7 cm cm 7 cm 7 cm 7 cm
At the market, almonds cost $0.51 per ounce. How much does a bag of almonds cost if it weighs 1.6 ounces?
any g,,,irl can be my bestie forever​
18 What is the perimeter of this shape? 7 cm 7 cm 7 cm cm 7 cm 7 cm 7 cm
5. What metaphor did Las Casas use to describe the natives and where does this metaphor come from?
What is the formula of Sodium Sulfide? A) Na3S₂ B) NaS₂ C) Na₂S D) Nas