swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

What is the hawk's message to the nightingale?
By the late 1880s, farming in the west differed from other parts of the country by
What is surface of bacon isotonic , hypertonic or hypotonic?
Which statement provides the BEST description of how mercantilism functioned in the early English colonies?
The borders of west and east pakistan were based on?
during summer vacation, you charge people $8 per hour for swimming lessons and a $20 registration fee. if you make $52 one day, how many hours did you spend tea
The amount of money that is left in a medical savings account is expressed by the equation y=-24x+379, where x represents the number of weeks and y represents t
What's the scientific name for mendarine?
Research has indicated that one source of conflict between teenagers and parents is that they define issues very differently. this finding:
Then, throwing his arms around this marvel of a father Telemachus began to weep. Salt tears rose from the wells of longing in both men, and cries burst from bot