ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

Comparison of the Defense system of the United States, Rusia and China from the 90's to the present. (pls I need help) T_T​
Identify the hypothesis of the statement.If AB is a segment, then it has two endpoints. A. AB is a segment. B. If AB is a segment. C.The segment has two endpoin
3.5 kJ of heat are added to a 3.4 kg block of ice at temperature of -7.6oC. Suppose the amount of heat added to the ice block is doubled. By what factor must th
Help would be amazing right now!
List the different packages of JDK in Java?​
IS IT CORRECT ?? PLSS
iii). Sheridan's sleep tracker indicates that she was in REM sleep for 24% of the time last night. Sheridan was in REM sleep for 120 minutes. How many minutes d
F Each of the words in bold is wrong. Write the correct word.1 Are you still on contact with any friends from university?........ 2 I'm going to split up with D
State 50 living things ​
if 8 is an x intercept what is f(8)