HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

A student writes the equation for a line that has a slope of -6 and passes through the point (2, –8). y -(-8) = -6(x - 2) y -(-8) = -6x + 12 y -(-8) + 8 = -6x
A pc and two laptops need to be added to a wireless router on the packet tracer network. what icon would provide the correct components?
How many positive integers less than 20 have exactly two positive divisors
introduction to numbering system
On long flights, airplanes generally travel somewhere near the border of the ___________.
Clearly state whether you think nuclear power is a good idea. Give several pieces of evidence to support your position.
Which direct object pronoun best completes the following sentence? Notre grand-mère est très sympa. Elle ____ donne toujours des cadeaux. A) me B) vous C) no
suppose you own a car that gets 35 miles per gallon on gasoline that cost $1.25 per gallon. try to find the m(x) for some values of x. m(x) =28x. how many
what is the squre root of 32 divided by five plus the square root of 18 divided by 7
what was the negative side effect of the end of communism in czechoslovakia