juanpreciado02 juanpreciado02
  • 04-04-2020
  • Social Studies
contestada

More than 8 out of 10 Americans own and use a cell phone.

Respuesta :

CynthStalker1027
CynthStalker1027 CynthStalker1027
  • 04-04-2020

That’s nice to know but- how exactly is that a question?

Answer Link
mirandaangela
mirandaangela mirandaangela
  • 04-04-2020
Do you mean every 8/10 Americans own and use a cell phone?
Answer Link

Otras preguntas

Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 25 ounces of potato chips for $3.49 Choice B: 40 ounces of potato chips for $4.79
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 25 ounces of potato chips for $3.49 Choice B: 40 ounces of potato chips for $4.79
What was the Royal Society in England founded to support
Miss lawrence buys 8 ounces of smoked salmon at 17.98 per pound how much money does mis lawrence spend on smoked salmon
David made $342 for 18 hours of work. At the same rate, how much would he make for 8 hours of work?
Can some one help me in spanish? yo le doy los dulces a mi Hermana. tu le das el chocolate a me papa. Is this right grammar wise.
whats the correlation between a cars value and its age
if I produce 6 items a day how many days before I reach 180 items
What is 4.7 rounded to the nearest tenth
Each day a runner trains for a 10km race. On the fisrt day she runs 1000m, and then increases the distance by 250m on each subsequent day. a) On which day does