magimtz05 magimtz05
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better
price?
a. 4 for $0.89
b. 6 for $1.39

Respuesta :

soomstaxx soomstaxx
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link
1vnbg
1vnbg 1vnbg
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

How to convert 2.251 centimeters to meters
Find the x and y intercepts of the function
Heeelp! What is a peptide bond? A. The bond that connects two proteins B. The bond inside an amino acid C. The bond that connects two amino acids D. The bond th
Who in congress counts the electoral college votes?
Describe how the president would be selected if no candidate were able to reach the needed votes in the electoral college.
Q26. Meena bought a cake and left it on the table in the morning. When she came home in the evening, she saw that of the cake had been eaten. She ate of the
There have been over 2500 of what in the us, with over one hundred being overridden?
Contains (0,1) and (5,2)
Which word correctly completes the sentence? Danny wanted to become a lawyer so that he could ________ for troubled teens. A. advocate B. delegation C. argu
Humans first appeared in the cenozoic era. Please select the best answer from the choices provided t f