answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

Like Hitler and Mussolini, Stalin was a totalitarian leader, even though his economic approach was different from Germany and Italy. Question 3 options: True Fa
(Honors Seg 1, 06 MC] "One day he remarked, without lifting his head, 'In the interior you will no doubt meet Mr. Kurtz.' On my asking who Mr. Kurtz was, he sai
Heelellelelllllllllllllllllllp meeeeeeeeee
a package of 3 pairs of insulated gloves costs 19.77. what is the unit price of the pairs of gloves?​
PLEASE HELP WITH STEPS 25 POINTS!!!! Simplify
How many grams in 5 moles of NaCL?
A student's statement that his professor gave him a bad grade because she does not like him is a(n):
Find the amount of money in a savings account after 5 years if you deposit $400 at 1.5% interest compounded
Explain how biodiversity benefits medicine and agriculture.
Given the graph below and the equation y = 4x, determine which function has the greatest rate of growth?