misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

please help really simpleeeeeeeeeeeee plsssss help really simple i am just checking my awnser pease tell me what would the coordinates be after the triangle P'
ci parle de cartUne supede geographiew leproffeseur deavec la carte du Chanda encelgene​
The length of a rectangular garden ABCD is 9ft more than its width. It is surrounded by a brick walkway 4 feet wide. Suppose the total area of the walkway is 40
What is π/6 by Euler?
help me :( ill give u brainly! :)
Respond to the following based on your reading. 1. The testes are male reproductive organs that produce and store _______, which is the male gamete containing h
please help wit dis thingz
21% For all values of x (2) f(x) = (x + 2)2 and g(x) = 3(x - 1) a) Find gf(x), giving your answer in the form a(x2 + bx + c) where a, b and care integers. (x² +
A tailor makes wool tweed sport coats and wool slacks. He is able to get a shipment of 150 square yards of wool cloth from Scotland each month to make coats and
What is the factored form of the binomial expansion 125x^3 + 525x^2 + 735x + 343?